Bizimle iletişime geçin

"Görevimiz Mutluluk"

Elif Akan; "Küçücük görünen çocuklarımızın koskocaman bir hayal dünyası var. O dünyaya girmenin tek yolu onlarla oyun oynamak."

14.06.2019 / 10700 Görüntüleme

 

Öğretmen yazdı, öğretmenler oynadı. Antalya’nın Korkuteli ilçesi Nadide Balaban Anaokulu öğretmenlerinden Elif Akan’ın senaryosunu yazıp Nadide Balaban öğretmenleri; Mustafa Toptaş, Sezgin Özalp, Esra Karaca, Duygu Sancaktar, Şükran Doğrul, Burcu Kızıloğlu, Saime Boztaş, Duygu Yöntem ve Elif Akan’ın  oynadığı tiyatro Fatma-Mehmet Cadıl  Fen Lisesi Konferans Salonunda teknoloji bağımlılığını konu eden oyuna ilgi büyüktü.

Teknoloji bağımlılığı günümüzün en büyük sorunu öğretmenlerin rol aldığı oyunda insanlık tarihinin el, göz, kulak vb. motor beceri senkronizasyonun en yüksek nesli olarak tanımlanan  “Z kuşağı “gençliğinin teknolojiye olan bağımlılığı konu edildiği belirtildi.

 Korkuteli Kaymakamı Ömer Çimşit ve eşinin de izlediği oyun sonrası Kaymakam Çimşit rol alan öğretmenleri ve tiyatronun senaryo yazarı öğretmen Elif Akan’ı ve tebrik ederek “Bugün bize güzel bir görsel sundular. Güzel hazırlanmışlar, büyük bir çaba ile bu işin arkasındalar, bu arada güzel bir sürpriz de var aslında sanatçıların aslında aramızda olduklarını da bize göstermiş oldular ” dedi.

Görevimiz Mutluluk oyununda müziği ile sahneye, hareket katan ayrıca Korkuteli ilçesinde kültürel anlam taşıyan programlarında önemli isimlerinden olan müzik öğretmeni Veli Pepe tiyatro oyununda oyunculara müziği ile eşlik etti.

Görevimiz Mutluluk oyunun yazarı ve oyuncusu Elif Akan ; “Meslek hayatım boyunca hatta öğrencilik yıllarımda da drama etkinliklerine çok önem veriyordum. Küçücük görünen çocuklarımızın koskocaman bir hayal dünyası var. O dünyaya girmenin tek yolu onlarla oyun oynamak. Oynadığımız bir evcilik oyunu bile aslında başlı başına bir drama oynarken gözlerinde beliren o mutluluğu görmek çok hoşuma gidiyor. O yüzden hep bir tiyatro hayalim vardı. Onun için uygun ortam hiç oluşmamıştı. Bu yıl Balaban ailesiyle tanıştım ve çok güzel bir ekip ruhuyla uyum içinde çalışırken kendimizi sahnede bulduk. Böyle özverili çalışan bir ekip kolay kolay bulunmaz. Herkese emeklerine dolayı çok teşekkür ediyorum. ”dedi.