Bizimle iletişime geçin

İlçe Milli Eğitim Müdüründen Sene Sonu Mesajı

Korkuteli İlçe milli eğitim müdürü sayın İsmet Yıldız 2018-2019 yılı Eğitim ve Öğretim yılının son bulması ile eğitime katkı sağlayan tüm paydaşlara teşekkür dileklerini sundu.

13.06.2019 / 9871 Görüntüleme

Saygıdeğer Öğretmenler, Kıymetli Veliler, Sevgili Öğrenciler,
İlçemizde Anaokulu ve İlkokullar 3397, Ortaokul ve İmam Hatip Ortaokulları 3083 ve Liseler 2549 öğrencimiz ve 950 personelimizle  2018-2019 Eğitim – Öğretim yılını yoğun bir çalışma temposuyla sağlık, mutluluk ve heyecanla bitirmiş bulunmaktayız. Yoğun geçen sürenin sonunda başta öğrencilerimiz olmak üzere, öğretmenlerimiz ve velilerimiz hak ettikleri tatilde dinlenip, mezun olan öğrencilerimiz bir üst eğitim-öğretim için, devam edenler bir üst sınıf için enerji depolayacaklardır.

Değerli öğretmen arkadaşlarım;
Değerli meslektaşlarım, Eğitim-Öğretim faaliyetlerinin yürütülmesinde, eğitim kalitesinin yükseltilmesi ve başarı seviyesinin artırılmasında göstermiş olduğunuz gayret ve özverili çalışmalarınızdan dolayı sizleri bir kez daha kutlarken, kendinize ve sevdiklerinize vakit ayırabileceğiniz bu zaman dilimini sağlıklı ve mutlu bir şekilde geçirmenizi dilerim,

Kıymetli Veliler;
Eğitimin temel taşlarından biri olduğunuzu unutmayınız. Sizler ne kadar bilinçli, anlayışlı yol gösterici, ufuk açıcı olursanız çocuklarımız da o denli başarılı olur. Çocuklarımızın başarılarına ortak olduğumuz gibi varsa bir başarısızlıkları onlara da ortak olmalıyız. Yıkıcı, yargılayıcı, özgüven zedeleyici bir üsluptan kaçınmalıyız. Sevgi, şefkat ve ilgi ile çözemeyeceğiniz hiçbir sorun yoktur.

Sevgili öğrenciler;
Sizden beklentimiz; Vatanını milletini seven; yerli, milli ve manevi değerlerine bağlı; ailesine, ülkesine ve milletine faydalı bireyler olarak, yine ülkesi ve milleti için tüm dünya ile yarışabilecek donanıma sahip olmanızdır. Geleceği parlak, özgüveni yüksek öncü kuşaklar olmak için çok çalışmalısınız. Şanlı geçmişimizi çok iyi bilmeli ve çok daha iyi bir gelecek inşa etmenin çabası içerisinde olmalısınız. Şüphesiz ki bu karneler sizlerin kişiliğini ölçmüyor. Sadece bir yıllık çalışmalarınızın karşılığında bir değerlendirme cetveli aldınız. İnanıyorum ki eksiklerinizi görüp önümüzdeki yıl daha düzenli, daha verimli çalışarak arzu ettiğiniz seviyelere ulaşacaksınız. Tatilinizi en iyi ve en verimli şekilde değerlendirmenizi temenni ediyorum.

Tüm okul müdürlerimize, çok değerli öğretmenlerimize, anne-babalara, okul aile birliği yönetici ve üyelerine, eğitime gönül veren tüm paydaşlarımıza katkıdan dolayı teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.

İsmet YILDIZ
     İlçe Milli Eğitim Müdürü